Premier z wizytą w WszZ w E-gu WND-RPWM.03.02.01-28-001/09

czwartek, 27.06.2013 12:57

Premier Donald Tusk, podczas swojej piątkowej wizyty w Elblągu (21.06), odwiedził Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu. Na miejscu spotkał się z pracownikami elbląskiej placówki. To był pierwszy punkt programu szefa rządu. Następnie na terenie szpitala miała miejsce konferencja prasowa.

Spotkanie z dziennikarzami odbyło się na terenie obecnie realizowanej inwestycji pn. „Budowa nowego Bloku Operacyjnego wraz z Oddziałem Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Centralną Sterylizatornią przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu”. Projekt ten jest najważniejszym wydarzeniem inwestycyjnym w prawie 25-letniej historii elbląskiej placówki, tym bardziej premier Donald Tusk z dużym zainteresowaniem przyglądał się prowadzonemu przedsięwzięciu.

Przypomnijmy, inwestycja warta jest 57 837 341,59 złotych. Kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi 39 292 916,36 złotych. Powierzchnia nowego pawilonu to około 11 tys. m². Na I piętrze będzie znajdował się Blok Operacyjny z ośmioma salami operacyjnymi oraz salą wybudzeń i zapleczem. Będzie on wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt medyczny. W bezpośrednim sąsiedztwie na piętrze poniżej znajdować się będzie Centralna Sterylizatornia, która pozwoli na szybki i sprawny transport materiałów i narzędzi. Na wysokim parterze obok Centralnej Sterylizatorni znajdować się będzie Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, wyposażony w trzynaście łóżek.

Wszystkie kondygnacje w nowym pawilonie będą w pełni dostosowane dla osób niepełnosprawnych.Premier Donald Tusk w WszZ w Elblągu