Na ostatniej prostej

poniedziałek, 29.04.2013 11:36

- Obecnie inwestycja jest na etapie prac wykończeniowych wewnątrz budynku. Trwają roboty malarskie, gazownicze, montowane są wykładziny podłogowe – mówi Arkadiusz Kuczmarski, Kierownik Budowy. - Zakończono prace konstrukcyjne, w całości zamontowano stolarkę okienną. Po okresie zimowym wznowiono prace zewnętrzne, w tym prace drogowe. Ponadto zawarto umowy z dostawcami na wyposażenie medyczne oraz techniczne i socjalno-bytowe.
„Jesteśmy otwarci na rozwiązywanie problemów zdrowotnych Twoich i Twojej rodziny” - to misja Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu, dla którego dobro pacjenta jest stawiane na pierwszym miejscu. I  Właśnie dla dobra pacjenta oraz pracowników placówki, realizowana jest inwestycja pn. „Budowa nowego Bloku Operacyjnego wraz z Oddziałem Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Centralną Sterylizatornią przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu”.Przypomnijmy, inwestycja warta jest 57 234 766,29 złotych. Kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi 39 292 916,36 złotych. Powierzchnia nowego pawilonu to około 11 tys. m².

Na I piętrze będzie znajdował się Blok Operacyjny z ośmioma salami operacyjnymi oraz salą wybudzeń i zapleczem. Będzie on wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt medyczny. W bezpośrednim sąsiedztwie na piętrze poniżej znajdować się będzie Centralna Sterylizatornia, która pozwoli na szybki i sprawny transport materiałów i narzędzi. Na wysokim parterze obok Centralnej Sterylizatorni znajdować się będzie Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, wyposażony w trzynaście łóżek.

Wszystkie kondygnacje w nowym pawilonie będą w pełni dostosowane dla osób niepełnosprawnych.


Postęp prac na placu budowy
Prezentujemy zdjęcia z placu budowy, które zostały wykonane 10 kwietnia 2013 roku. Zmiany widoczne są "gołym okiem".