Wakacyjna odsłona

poniedziałek, 19.08.2013 10:58

Do zakończenia inwestycji zostało kilka miesięcy, a nowy Blok Operacyjny już robi wrażenie. Od jakiegoś czasu możemy bowiem podziwiać gotowy budynek z zewnątrz. Dziś uchylamy rąbka tajemnicy i przedstawiamy zdjęcia wykonane wewnątrz. Niebawem pomieszczenia zapełni sprzęt i zostanie nam czekać na wielkie otwarcie. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia galerii.
Przypomnijmy, inwestycja warta jest 57 837 341,59 złotych. Kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi 39 292 916,36 złotych. Powierzchnia nowego pawilonu to około 11 tys. m².

Na I piętrze będzie znajdował się Blok Operacyjny z ośmioma salami operacyjnymi oraz salą wybudzeń i zapleczem. Będzie on wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt medyczny. W bezpośrednim sąsiedztwie na piętrze poniżej znajdować się będzie Centralna Sterylizatornia, która pozwoli na szybki i sprawny transport materiałów i narzędzi. Na wysokim parterze obok Centralnej Sterylizatorni znajdować się będzie Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, wyposażony w trzynaście łóżek.

Wszystkie kondygnacje w nowym pawilonie będą w pełni dostosowane dla osób niepełnosprawnych.


Wakacyjna odsłona - zdjęcia z dnia 19 sierpnia 2013 roku